HP Elite X2 1012 G1 Core M5 Ram 8GB SSD 256GB 11.6″ Touch LED
₨35,000
GENERAL |
|
|---|---|
| Brand | IBM/Lenovo |
| Series | Thinkpad P Series Workstation |
| Model | Thinkpad P15 Gen1 |
| OS Version | Windows 11 pro |
| Warranty | 7 Days Check Warranty |
PROCESSOR |
|
| Processor | Ci7 10th Gen |
| Processor Speed | 10750H Core i7 Hexa Core 2.6GHz With Turbo Boost 5GHz |
| Processor Cache | 12MB |
DISPLAY |
|
| Screen Size | 15.6" |
| Screen Resolution | 3840 x 2160 4K 15. |
MEMORY & STORAGE |
|
| Ram | 16GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 128GB |
| SSD | 256GB NVME |
GRAPHICS |
|
| Graphics Card | Dual Graphics Card |
| Graphics Card Details | Intel® UHD Graphics, NVIDIA QUADRO T1000 4GB DDR6 |
| Graphics Card Memory | NVIDIA QUADRO T1000 4GB DDR6 |
CONNECTIVITY |
|
| Wifi | Yes , N Series |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes |
| HDMI | Yes |
| USB 3 | 2 Ports |
| USB Type C | 1 Port, 2 Thunderbolt™ Ports |
KEYBOARD & SECURITY |
|
| Backlit Keyboard | Yes |
| Finger Print Reader | Yes |
OTHER |
|
| Other Features | Professional Workstation for Graphics Work |